« Tagasi

Suursaadikud külastavad Viljandit

Esmaspäeval ja teisipäeval külastavad Viljandi linna ja maakonda Eestis resideeruvad välisriikide suursaadikud.

Välisministeeriumi riikliku protokolli osakonna peadirektori Lauri Bambuse sõnul on tegu kord aastas toimuva informaalse üritusega, kus külastatakse Eesti maakondi - seekord tullakse külla Viljandimaale. "Üheskoos külastatakse maakonna ettevõtteid ja kultuuriasutusi ning kohtutakse kohaliku omavalitsuse inimestega. Ning loomulikult on oluline ka ühine bussireis läbi kauni Eestimaa looduse, mida iga saadik eraldi võibolla polegi läbi käinud," ütles Bambus.

Esmaspäeval külastavad suursaadikud Olustvere mõisa, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiat, AS Cleveroni ja pärimusmuusika aita. Teisipäeval jätkub ringreis Heimtali muuseumis, Kääriku käsitöötalus, Mulgi Kultuuri Instituudis, Mulgi kõrtsis, Pajumäe talus ja ettevõttes Chaga Health Tõrvas.

Viljandi linnapea Madis Timpson ütles, et suursaadikute külaskäik on Viljandile oluline, sest aitab laiemalt tutvustada siinsete ettevõtete ja kultuuriasutuste potentsiaali. "Suursaadikud on need inimesed kelle abiga saavad teoks paljud rahvusvahelised projektid, olgu need ettevõtete vahelised kokkulepped või välisartistide külaskäigud. Seepärast on mul hea meel, et saame korraga suurele hulgale saadikutele Viljandit tutvustada," ütles linnapea.