« Tagasi

Linnapea Madis Timpsoni uusaastatervitus

Head viljandlased! Soovin teile edukat uut aastat!

Lõppes Eesti juubeliaasta, mille jooksul saime mõelda palju sellele, kust me oleme tulnud, kuhu tahame edasi minna ja millised olla. Olen kindel, et paljude lugejatega kohtume ka vähemalt Eesti 150 juubeli pidustustel!

Ma loodan, et teil kõigil on olnud pikkade pühade ajal võimalus veeta aega oma perega või vähemalt mõne kalli inimesega.

Võiksime järjest enam mõelda sellele, et pühad ei oleks vaid tarbimise, suurte alkoholikoguste ja raha kulutamise aeg. Meie põlvkonna kallihinnalisim ressurss on aeg ja kinkides seda enda lähedastele, teeme kõige kallima kingituse, mis võimalik.

Mul on hea meel, et Viljandis võetakse aega, et teisi inimesi märgata ja aidata. Möödunud aastast jäi mulle eredalt meelde erivajadustega inimeste laulu- ja tantsupidu, mis tõi Viljandi lauluväljakule kokku üle tuhande inimese, kelle igapäevane elu on palju katsumusterohkem, kui enamikel meist, kuid kes sellele vaatamata soovivad kokku tulla ja ühiselt midagi vägevat ära teha. Kui me kõik suhtuksime enda ees seisvatesse väljakutsetesse samasuguse pealehakkamisega, ei näeks me ühiskonnana enam probleeme, vaid ainult võimalusi.

Viljandlastes seda pealehakkamist jagub! Vaadakem kasvõi, kuhu on jõudnud meie oma linna ettevõte Cleveron. Vaid mõne aastaga on sisenetud maailma suurimatele turgudele, kus tegutsetakse samas liigas maailma absoluutsete kaubandushiiglastega.

Mulle meeldib väga suhtumine, et Viljandi väiksus ja rahulikkus pole mitte takistused, vaid võimalused. Meie linna rahulik elukeskkond mõjub vastukaaluna pingelisele tööle, mida tipus püsimise nimel teha tuleb. Raske tööpäeva lõpetanud inimene võib Viljandis vaid loetud minutite pärast istuda kino- või teatrisaalis või hoopiski metsas linnulaulu kuulata. Maailma metropolides võib kuluda selleks tunde ja aeg, nagu ennist sai öeldud, on meie aja kalleim varandus.

Julgustan ka Sind, hea viljandlane, uuel aastal meie võrratu linna pakutavaid võimalusi rohkem ära kasutama. Mine uisutama, jaluta ümber järve või kuula kasvõi Jaani kiriku kellamängu. Nende asjade eest ei küsita raha, nendele saab kulutada vaid oma aega. Võta omale see aeg!

Jõudu, edu ja palju tervist uueks aastaks!