« Tagasi

Raekojas peeti nõu kaasava eelarve võiduidee teostamiseks

Esmaspäeval kohtusid Viljandi linnapea ja linnamajanduse spetsialistid tänavuse kaasava eelarve võiduidee autori Evelin Saluga.

Kohtumisel arutati, millised on Paala järve läheduses elava kogukonna põhilised mured seoses järve ülemise osa seisukorraga. Kokku lepiti, et järve kaldad puhastatakse tuleval aastal kõrkjatest ja järvest endast eemaldatakse muda. Töid saab teha 30 000 euro ulatuses, mis on kaasava eelarve maht.

Linnapea Madis Timpson ütles, et kogukond on tähelepanu juhtinud olulisele murekohale ja linnavalitsus võtab tuleval aastal ette töö järve olukorra parandamiseks. «Paala järve ümbruses elab palju inimesi, kes sellest paigast hoolivad. Mul on hea meel, et nad tulid oma ideega kaasava eelarve konkursile. Kiidan kõiki inimesi, kes hääletusel aktiivselt kaasa lõid ja seeläbi oma kogukonda panustasid,» ütles linnapea.

Evelin Salu rääkis, et kaasava eelarve võitmiseks ei pidanud palju kihutustööd tegema, sest sõnum liikus suust-suhu. «Naabrid rääkisid edasi oma naabritele, üks koeraga jalutaja mainis teisele ja üks lapsevankrit lükkav ema järgmisele. Nii need hääled kokku saidki,» ütles Salu võiduks vajalike häälte kokku saamise kohta.

Paala järve ülemise osa puhastamise ja kinnikasvamisest päästmise idee sai tänavusel kaasava eelarve hääletusel 374 viljandlase toetuse.