« Tagasi

Viljandi tööstusala sai uue taristu

Viljandis Kantremaa tööstusalal avati täna kapitaalremondi läbinud ja uue tugitaristu saanud tänavad.

1 827 792 eurot maksma läinud ehitust toetas 1 121 406 euroga Euroopa Regionaalarengu Fond.

Tööde käigus rekonstrueeriti osaliselt Pärnu maantee ja Metsküla tee ning täies mahus Pargi, Planeedi ja Tähe tänav. Ehitati tänavate katendid, veetrassid, reovee-, sajuvee- ja sidekanalisatsioon ning tänavavalgustusrajatised.

Ehituse tellijaks on Viljandi Linnavalitsus ja partnerina on kaasatud AS Viljandi Veevärk. Uuenenud tänavatega on otseselt seotud 19 ettevõtet ja asutust.

Viljandi linnapea Madis Timpson ütles tänavate avamisel, et omavalitsus peab looma ettevõtjatele häid tingimusi. «Viljandi edu aluseks on siin tegutsevad ettevõtted. Kui tahame neid siin hoida ja veelgi juurde meelitada, siis peame tagama ka kaasaegse taristu,» ütles linnapea. Ta lisas, et riik peaks suunama järjest enam vahendeid Eesti eri piirkondadesse, tõstmaks nende konkurentsivõimet. « Ma väga loodan, et Viljandi maakonda eraldatud summa, mis on mõeldud kogu piirkonna konkurentsivõime tõstmiseks, jääb ka siia maakonda, mitte ei jagata laiali mujale,» ütles Timpson.

Kantremaa töötstusala avaliku tugitaristu ehitustöid tegi YIT Infra Eesti AS, omanikujärelevalve eest kandis hoolt AS Infragate Eesti. Projekteeris Tinter-Projekt OÜ.

Lähemalt: linnaarengu spetsialist Reet Alev, telefon 435 4767, e-post reet.alev@viljandi.ee

Pildil Pärnu maantee ja Planeedi tänava ristmik. (Foto: Kristjan Kivistik)