« Tagasi

Viljandi linnavalitsus tuvastas omastamise kahtlusega töötaja

Kolmapäeval, 12. septembril tekkis Viljandi linnavalitsuse rahandusametis kahtlus, et üks töötaja on toime pannud omastamise. Reede pärastlõunaks tuvastati, et linnale tekitatud kahju suurus on üle 20 000 euro ning see toimus aastatel 2015-2018. Linnavalitsus tegi omastamiskahtluse uurimiseks avalduse Politseile.
 
Linnapea lõpetas töötajaga töösuhte eile (neljapäeval) usalduse kaotuse alusel. "Ebaausatel inimestel pole Viljandi linnavalitsuses kohta," sõnas linnapea Madis Timpson.
 
Linna rahandusameti juhataja Marika Aaso selgitas, et omastamine ilmnes linna allasutuse eelarve täitmise ülevaatamise käigus. "Asutuse eelarvest oli tehtud väljamakseid, millest selle juht teadlik ei olnud. Info kontrollimisel tegime selgeks, et koolide raamatupidamisega tegelenud töötaja oli teinud alusetuid kandeid endaga seotud isikule."
 
Linnapea Madis Timpson lisas, et omastamisjuhtum linnavalitsuses on äärmiselt kahetsusväärne. "Teeme Politseiga igakülgselt koostööd, et selgitada välja kõik selle juhtumi asjaolud. Kavatseme linnale tekitatud kahju sisse nõuda. Linnavalitsuses on kavas läbi viia põhjalik sisejuurdlus, et selgitada välja, kuidas omastamine toimuda sai. Tänaseks oleme juba muutnud sisekontrolli meetmeid ja kavatseme neid edaspidi veelgi tõhustada, et välistada selliste juhtumite kordumist," rääkis linnapea.