« Tagasi

Abipolitseinikud saavad linnalt toetust

Viljandi linnavalitsus annab oma eelarvest 6000 eurot abipolitseinike tegevuse toetamiseks. Toetus on mõeldud avaliku korra kaitsel töötavate abipolitseinike väljaõppe korraldamiseks ja silmapaistvalt tegutsenud abipolitseinike ergutamiseks.

Linnapea Madis Timpsoni sõnul annavad abipolitseinikud olulise panuse kogukonna turvatunde tagamisel. «Viljandi linn on turvaline ja rahulik, Politsei- ja Piirivalveameti kinnitusel on Viljandimaa mandri Eesti turvalisim maakond. Sellele vaatamata on oluline, et politsei oleks linnas olemas ja inimesed usaldaksid korrakaitsjaid. Abipolitseinikud aitavad seda usaldust luua, sest nad on samaaegselt täiesti tavalised inimesed ja panustavad kõrvuti politseiametnikega meie turvalisuse tagamisse. Pean oluliseks, et sellisele vabatahtlikule tegevusele aidatakse kaasa ja seda tunnustatakse,» rääkis linnapea.

Viljandimaal tegutseb 42 abipolitseinikku. Nende peamised ülesanded on koos politseiametnikega patrullülesannete täitmine ja liiklusjärelevalve teostamine.