Pressiteated

« Tagasi

Viljandis algavad Mängupesa lasteaiahoone ehitustööd

Teisipäeval, 25. juunil algavad Viljandis Krõllipesa lasteaia Mängupesa õppehoone rekonstrueerimistööd.

3,56 miljonit eurot maksma mineva ehituse tulemusena saab korda linna suurim lasteaiahoone, mille 12 rühmas käib üle 200 lapse. Ehitustööde ajaks kolib lasteaed Vabaduse plats 6 hoonesse.

«Lasteasutuste korda tegemine on linnavalitsuse jaoks prioriteetne valdkond ja Mängupesa õppehoone remont on selles osas lähiaastate suurim investeering,» ütles Viljandi linnapea Madis Timpson. Ta avaldas lootust, et ehitustööde ajal toimuvad muudatused ei valmista lasteaiaperele liiga palju ebamugavusi. «Kõik on ikkagi hea eesmärgi nimel,» sõnas linnapea.

Alates tulevast teisipäevast piiratakse Mängupesa õppehoone kinnistu (Riia mnt 30) kogu perimeetri ulatuses piirdeaiaga. Samuti seatakse piirded kinnistute Riia mnt 30, Riia mnt 28 ja Riia mnt 28A vahelise kõnnitee ümber ning sellest tulenevalt ei saa seda ehitustööde perioodil kasutada. Krõllipesa õppehoone Riia mnt 25 kinnistu poolses otsas olev korvpalliväljak võetakse uuenenud lasteaias kasutusele rühma mänguväljakuna ning seetõttu piiratakse ka olemasolev korvpalliväljak aiaga.

Ehituse peatöövõtja on AS Tartu Ehitus ning selle kogumaksumus koos käibemaksuga on 3 566 565 eurot. Sellest 85 protsenti ehk 3 085 431 tuleb Viljandi linnaeelarvest ning 481 134 euroga toetab energiatõhususe tõstmist Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lähemalt: majandusameti juhataja Riho Tipp, telefon 435 0771, e-post riho.tipp@viljandi.ee