Pressiteated

« Tagasi

Viljandi kandidaadid Regionaalmaasika auhinnale on Cleveroni Akadeemia ja Rahvakultuuri Keskus

Viljandi linnavalitsus esitas rahandusministeeriumi korraldatavale Regionaalmaasika konkursile Cleveroni Akadeemia ja Rahvakultuuri Keskuse.

Regionaalmaasika auhind antakse parimatele kohalike algatuste eestvedajatele, kes on möödunud aastal hakkama saanud väljapaistva regionaalarengut toetava algatuse või teoga.

Linnapea Madis Timpsoni sõnul esitati konkursile just Cleveroni Akadeemia ja Rahvakultuuri Keskus selle pärast, et nad on viimase aasta jooksul Viljandile ja kogu piirkonnale uut väärtust andnud. «Viljandis leiaks sobivaid kandidaate palju, kuid just nemad on viimasel aastal uudsuse ja piirkonna arengu võimendamisega silma paistnud. Me ei leia Eestist palju selliseid ettevõtteid, kes oleksid valmis oma kulu ja kirjadega noori koolitama ja sellega kogu piirkonna arengule kaasa aitama. Rahvakultuuri Keskuse nimetamisega soovime tegelikult tunnustada riigiasutuste pealinnast välja toomist laiemalt. See on väga oluline algatus,» ütles linnapea.

Ettepaneku põhjenduses on öeldud, et Cleveroni Akadeemia tegevus on suure mõjuga regionaalarengule. Ettevõte on akadeemia loonud ainult oma kuludega ja kui selliseid ettevõtteid oleks regioonides rohkem, aitaks see palju kaasa tasakaalustatud arengule üle terve Eesti. Cleveron on tüüpiline näide mõtteviisist „mõtle globaalselt, tegutse lokaalselt." Cleveroni Akadeemias omandatud tipptasemel haridusega on noortel võimalus jääda kohapeale erialasele tööle ning siin kodu rajada ja pere luua. Viljandis tipptehnoloogiaga tegelev ettevõte panustab akadeemia loomisega uute töötajate koolitamisse ning sellega koos ka kogu Viljandimaa ja Lõuna-Eesti arengusse.

Rahvakultuuri Keskuse kohta on öeldud, et asutuse tulek annab kultuurilinnas Viljandis tegutsevatele Eesti Pärimusmuusika Keskusele, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiale, Ugala teatrile ja mitmetele teistele kultuuriasutustele juurde palju uusi koostöövõimalusi. Keskuses avatud raamatukogu-metoodikatuba pakub uusi võimalusi tutvumiseks valdkondliku kirjandusega ning uutes koolitusruumides saab läbi viia koolitusi ja muid sündmusi. Keskus on kultuurivaldkonna tegijatele heaks kokkusaamise kohaks.

Lisaks mainitakse ära, et Viljandi linn on valmis veel riigiasutuste kontoreid vastu võtma ning nende asutuste Tallinnast välja kolimine toob kaasa olulise mõju piirkondade arengule.