Pressiteated

« Tagasi

Sünde saab nüüdsest elektrooniliselt registreerida

Rahvastikuregistri kodulehel www.rahvastikuregister.ee on nüüdsest võimalik registreerida lapse sündimine elektrooniliselt.

Kui varem pidi sünni registreerimiseks tulema linnavalitsusse kohapeale, siis nüüd selleks enam vajadust pole. Viljandi linnapea Madis Timpsoni sõnul on oluline, et uut teenust kohe kasutama hakatakse. "Praegu on seoses eriolukorraga viidud kõik linnavalitsuses kohapeal osutatavad teenused miinimumini, et tõkestada koroonaviiruse levikut. Mul on hea meel, et sünni elektrooniliselt registreerimise teenus sai valmis just nüüd. Noored vanemad ei pea oma vastsündinuga enam raekotta tulema, vaid saavad kogu asjaajamise tehtud elektrooniliselt," rääkis linnapea.

Sünni elektrooniline registreerimine on tehtud võimalikuks kõikidele vanematele. Avalduse saavad esitada nii abielus olevad vanemad, abielus mitte olevad vanemad kui üksikvanemad.

E-teenuses juhendatakse, kuidas sünni registreerimise avaldust täita ning selgitatakse erinevate väljade tähendust. Infotekstid on esitatud kasutajale nähtavalt erinevates sammudes või vajutades i-nupule.

Viljandi linna sünnitoetust saab jätkuvalt taotleda elektrooniliselt läbi linna kodulehe www.viljandi.ee/e-teenused.