Pressiteated

« Tagasi

Linnavalitsus esitas volikogule 2020. aasta eelarve eelnõu

Linnapea Madis Timpson andis neljapäeval volikogule üle järgmise aasta linnaeelarve eelnõu.

Eelarve kogumaht on 35,36 miljonit eurot. Maksutulu oodatakse linnaeelarvesse 15,4 miljonit eurot, mida on 1,3 miljoni võrra enam, kui tänavu.

Linnapea Madis Timpsoni sõnul on tuleval aastal jätkuvalt prioriteetne laste ja noortega seonduv. «Plaanime tõsta lasteaiaõpetajate abide ja assistentude, huvikoolide õpetajate ning üldhariduskoolide ringijuhtide palkasid kuus protsenti. Ülejäänud palgafond kasvab keskmiselt kolm protsenti. Lisaks on ette nähtud 200 000 eurot lasteasutuste juurde viivate tänavate ja kõnniteede parandamiseks,» ütles linnapea.

Erinevate objektide rekonstrueerimiseks ja muudeks investeeringuteks on kavandatud 7,36 miljonit eurot, millest 3,26 miljonit eurot planeeritakse saada toetuste kaudu.

Tuleva aasta suurim investeeringuobjekt on Vabaduse platsi ja kesklinna tänavate kaasajastamine, milleks kulub 3,75 miljonit eurot ehk üle poole kogu investeeringuteks mõeldud summast.

Sellele järgnevad Krõllipesa lasteaia Mängupesa õppehoone rekonstrueerimine 1,8 miljoni euroga, Leola 12a sotsiaalmaja rekonstrueerimine 400 000 euroga ning 330 000 eurot Järveotsa kvartali arendamiseks.

Linnaeelarve kogumahust moodustavad kõige suurema osa haridusvaldkond 14,6 miljoni euroga, vabaaeg, kultuur ja religioon 3,7 miljoni euroga ning valitsussektori teenused 2,6 miljoni euroga.

Viljandi linna 2020. aasta eelarve projektiga saab lähemalt tutvuda aadressil https://www.viljandi.ee/eelarve2020

Rohkem infot: rahandusameti juhataja Marika Aaso, telefon 435 4719, e-post marika.aaso@viljandi.ee