Kirjandus erivajadustega inimestele

11.11.19


Kirjandus erivajadustega inimestele Eesti Pimedate Raamatukogust. Kirjanduse vahendamisel on abiks Eesti Pimedate Raamatukogu, millest on võimalik laenata heliraamatuid, -ajalehti ja -ajakirju, punktkirjas ning puuteraamatuid, e-raamatuid, -ajalehti ja -ajakirju ning kirjeldustõlkega filme.

Eesti Pimedate Raamatukogu (Suur-Sõjamäe 44a, 11415 Tallinn) teenindab nägemispuudega või mõne muu trükitud teksti lugemist takistava puude, häire või haigusega inimesi. Kõik Eesti Pimedate Raamatukogu teenused on lugejatele tasuta.

Lugejaks registreerimiseks on vajalik esitada koos isikut tõendava dokumendiga tõend trükitud teksti lugemist takistava puude, häire või haiguse kohta. Alla 16-aastase lapse puhul on nõutav ka lapsevanema või hooldaja kirjalik nõusolek.

Lugejaks registreeritakse avalduse alusel. Registreerimisavalduse ja lapsevanema või hooldaja nõusoleku vormi leiab raamatukogu kodulehelt www.epr.ee. Neil, kes soovivad, et registreerimisavaldus saadetakse postiga koju, tuleks helistada telefonile 674 8212 või kirjutada e-posti aadressile laenutus@epr.ee.

Täidetud ja allkirjastatud registreerimisavalduse ning koopiad nõutud dokumentidest võib saata raamatukogule postiga, digiallkirjaga avalduse ja dokumentide skaneeritud koopiad aga e-postiga.

Kõik raamatukogus leiduvad teavikud on sisestatud e-kataloogi URRAM. Uute teoste lühitutvustused leiab kodulehel olevast Raamatututvustaja nimestikust ja Veebiraamatukogust www.veebiraamatukogu.ee