Ettevõtluse Edendaja

Viljandi linna tiitel «Ettevõtluse edendaja» omistatakse füüsilisele või juriidilisele isikule, kes ettevõtte omaniku või tegevjuhina on oma ettevõtte juhtimise ja majandustegevuse kaudu kaasa aidanud Viljandi ettevõtluse arengule. Tiitel omistatakse füüsilisele või juriidilisele isikule, kelle registreeritud elukoht või asukoht on Viljandi linn, või kelle juhitava või kellele kuuluva ettevõtte asukoht ja/või põhitegevuse koht on Viljandi linn.

  • 2019. aastal Cleveron AS, kes lisaks kiirele laienemisele pani koos Eesti Ettevõtuskõrgkooliga Mainor aluse Cleveroni Akadeemiale ning Stone House OÜ, kes lisaks oma igapäevasele tegevusele kvaliteetsete kaeve- ja planeerimistööde tegemisel panustab aktiivselt Viljandi kogukonda.
  • 2018. aastal Cleveron AS eduka äritegevusi ja uute töökohtade loomise eest ja Mark Orav uue tenniskeskuse ja külaliskorterite rajamise eest.
  • 2017. aastal Cleveron AS maailmatasemel kõrgtehnoloogilise tootmise arendamise eest Viljandis ning Maido Janke ja Eziil Production Intelligence OÜ tehisintellektil põhineva tootmistarkvara arendamise eest Viljandis.
  • 2016. aastal Cleveron AS ja Toom Tekstiil AS, kellest esimene tegi Viljandis toodetavate pakirobotitega olulise läbimurde USA turule ja teine rakendas edukalt tööle tekstiilijäätmete ümbertöötlemistehase, mis lõi juurde ka uusi töökohti.
  • 2015. aastal Erkki Ehand - ettevõtte Bed Factory Sweden OÜ tegevjuhina viimaste aastatega saavutanud ettevõtte käibe 4-kordse kasvu, loonud juurde 70 uut töökohta ning tuli esimesena Viljandi ettevõtetest tööpakkumistes välja avalike palganumbritega; Raul Alliksaar - Viljandi üürikorterite turu arendamise eest. Teostas esimese terve maja kinnisvaraarenduse peale majanduskriisi.
  • 2014. aastal Arno Kütt – noortele ettevõtluse propageerimise eest ning mitmete ettevõtete algatamise ja arendamise eest; Göran Valdemar Sjöholm – eduka äritegevuse ja olulise panuse eest Viljandi linna aregusse
  • 2013. aasta Viljandi linna ettevõtluse arendaja on AS Viljandi Aken ja Uks - Uue projektukse tehase ehituse ja  uute töökohtade loomise eest ning OÜ Kohvik Fellin  - panuse eest Viljandi kohvikukultuuri arendamisel.
  • 2012. aasta Viljandi linna ettevõtluse edendaja - Arno Kütt, innovaatiliste ja revolutsiooniliste lahenduste eest logistikas.