« Back

Viljandi lasteaedades taastub kriisieelne töörütm

Alates esmaspäevast, 18. maist taastub Viljandi linna lasteaedades tavapärane töökorraldus. Siiski tuleb arvestada täiendavate tervisekaitse meetmetega.

Abilinnapea Janika Gedvili sõnul taastub küll tavapärane olukord, kuid et võitlus koroonaviirusega alles kestab, tuleb endiselt ettevaatlik olla. «Jätkuvalt võib lasteaeda tuua ainult terveid lapsi. Haigustunnustega lapsi vastu ei võeta. Samuti palume, et last tooks lasteaeda üks inimene, toomise ajal soovitame kanda näomaske. Ettevaatusabinõuna võidakse laste vastuvõttu korraldada ka lasteaiahoonest väljaspool,» selgitas Gedvil kehtivaid ettevaatusabinõusid.

Juba kolmapäeval, 13. mail avatakse taas Kesklinna lasteaia Mesimummu õppehoone, mis eriolukorra ajal oli reservlasteaed eesliini töötajate lastele ööpäevaringse teenuse pakkumiseks.

Seoses eriolukorra lõpuga lõppeb ka linnavolikogu kehtestatud soodustus, mille kohaselt ei pidanud eriolukorra ajal lasteaias mitte käiva lapse eest kohatasu maksma. Alates esmaspäevast tuleb taas kohatasu maksta ka siis, kui laps lasteaiast puudub.

Lähemalt: haridus- ja kultuuriameti juhataja Jaak Raie, telefon 435 4763, e-post jaak.raie@viljandi.ee