« Back

Suurjäätmed ja rõivad saab tasuta jäätmejaama viia

Viljandi linnavalitsus kuulutab linnaelanikele välja tasuta suurjäätmete ja kasutuskõlblike rõivaste kogumiskampaania 16. - 30. septembrini.

Suurjäätmed ja riideesemed võetakse vastu Viljandi jäätmejaamas aadressil Pärnu mnt 36, kus kõik jäätmed kaalutakse. Jäätmejaam on avatud esmaspäevast laupäevani kell 9 – 18, pühapäeviti on jaam suletud.

Suurjäätmeid saavad kampaania vältel tasuta ära anda Viljandi linna sissekirjutatud inimesed.  Asutuste ja ettevõtete suurjäätmeid tasuta vastu ei võeta. Jäätmejaamas küsitakse jäätmeid üle andvalt inimeselt isikut tõendavat dokumenti.

Suurjäätmed on jäätmed, mida kaalu või mahu tõttu ei ole võimalik paigutada kogumismahutisse –  näiteks mööbliesemed (sealhulgas õuemööbel), vaibad, madratsid, kardinapuud, kraanikausid, WC-potid, vannid, jalgrattad, lapsevankrid, terved seinapeeglid jms.

Suurjäätmetena ei käsitleta ehitusjäätmeid (sealhulgas uksed ja aknad, eterniit, keraamilised plaadid jne) ning suuremõõtmelisi probleemtooteid nagu autoromud või nende osad ning elektri- ja elektroonikaseadmeid või nende jäätmeid (sealhulgas pesumasinad, telerid, külmkapid, elektripliidid) ja muid tootjavastutusega hõlmatud jäätmeid.

Lisaks suurjäätmetele on koostöös Humanaga võimalik Viljandi jäätmejaamas kampaania perioodil tasuta üle anda taaskasutuskõlblikud riided ja need uuele ringile suunata. Rõivaste korduv- ja taaskasutus aitab ühelt poolt vähendada uute loodusressursside kasutuselevõttu, teiselt poolt aga vähendab jäätmeteket.

Rõhutame, et taaskasutuseks ja ümbertöötluseks ei sobi katkised, määrdunud, niisked, tugeva lõhnaga ja nähtavalt kulunud riided. Kohapeal kontrollitakse üle, et riidekottidesse ei oleks pandud valesid jäätmeid.

Kogutud riided saadetakse edasi Humana sorteerimiskeskusesse, kus need sorteeritakse vastavalt kvaliteedile ja suunatakse korduvkasutusse, ümbertöötlusse või annetatakse partnerorganisatsioonidele.

Tavapäraselt on suurjäätmete ja rõivaste eest vaja Viljandi jäätmejaamas tasuda nii eraisikul kui ka ettevõtjal 100,99 eurot (0,1 eurot / kg) tonni kohta.

Suurjäätmete kogumiskampaaniat rahastatakse riigieelarvest kohalikule omavalitsusele määratud toetusfondist, mis on ette nähtud jäätmehoolduse korraldamiseks.

Rohkem infot: keskkonnaspetsialist Iris Saar, telefon 435 4718 või iris.saar@viljandi.ee