« Back

Viljandi linnavalitsuses toimus kriisiõppus

Kolmapäeval toimus Viljandi linnavalitsuses kriisiõppus, kus harjutati linna kriisikomisjoni koostööd ränkadest ilmastikuoludest tingitud hädaolukorra lahendamiseks.

Õppusel osalesid Viljandi linnavalitsuse, Eesti Keskonnateenuste, Päästeameti, Politsei- ja piirivalveameti ning Kaitseliidu Sakala Maleva ja Naiskodukaitse esindajad.

Õppuse stsenaariumi järgi oli Lääne- ja Kesk-Eestit tabanud võimas äikesetorm, mis murdis Viljandi linnas palju puid, muutes suure hulga tänavaid läbimatuks. Tekkinud olid ulatuslikud elektrikatkestused ja kahjustada saanud mitmed avalikud hooned ja elumajad.

Kriisikomisjon tegutses kolmes etapis. Esiteks võeti ette need tegevused, mis on vajalikud inimelude säästmiseks, olukorra hindamiseks ja elutähtsate teenuste säilimiseks. Teises etapis toimus elutähtsate teenuste tagamine, teede puhastamine, side, kütuse, veevarustuse, elektri, toidu ja julgeoleku tagamine elanikkonnale. Õppuse viimane etapp käsitles normaalolukorra taastamist.

Linnapea Madis Timpsoni sõnul oli õppus sisukas ning osalejad said sellest palju uusi kogemusi. «Viljandi linnavalitsus ja meie koostööpartnerid on täna kriisideks kindlasti palju paremini valmis kui olime seda eile. Loodame ju kõik, et ühtki kriisi ega suurt õnnetust kunagi ei juhtuks, kuid samal ajal peame nendeks valmis olema. Selle valmisoleku saavutamiseks on õppuste korraldamine oluline,» ütles linnapea.

Täna toimunud õppus viidi läbi lauaõppusena ehk füüsiliselt linnakeskkonnas kriisi ei imiteeritud ja olukorra lahendamiseks mõeldud tegevused mängiti läbi koosoleku laua taga.

Lähemalt: majandusameti juhataja Riho Tipp, telefon 435 0771, e-post riho.tipp@viljandi.ee