Ühistransport

09/02/18

Uus bussisõidu korraldus 65-aastastele ja vanematele Viljandi linna kodanikele

Alates 15. jaanuarist 2016 kehtib Viljandi linnas uus eakate bussisõidu kord, mille järgi on igal 65-aastasel ja vanemal Viljandi linna kodanikul kasutada 14 tasuta bussisõidu korda ühes kalendrikuus. Selle õiguse tagab Viljandi linna poolt väljastatud eakate sõidukaart.

Bussi sisenedes tuvasta sõidukaart. Alates 1. veebruarist näitab bussi taga pool asuv tuvastaja allesjäänud sõidukordade arvu.

Neil, kellel on põhjendatud vajadus rohkema, kui 14 sõidukorra järele, tuleb esitada avaldus sõidukordade arvu suurendamiseks Viljandi Linnavalitsuse sotsiaalametile aadressil Johan Laidoneri plats 5a eelneva kuu 15. päevaks. Avaldusega koos tuleb esitada vajadust tõendavad dokumendid (puude otsus või arstitõend).

Neil, kes vajavad 14 korrast suuremat sõidukordade arvu muul, kui tervislikel põhjusel, on võimalik osta kuu- või ettemaksukaart Viljandi bussijaamast ja Omniva postipunktidest, mis asuvad Centrumi kaubamajas ja Männimäe Selveris.

 

Viljandi linnalähiliinide busside numbrid on:  2, 2A, 6, 6-1, 7, 8, 9 ja 10

Linnalähiliinide piletihinnad:

  • Üksikpilet bussist: 1 eurot;
  • Perioodikaart õpilasele (30 päeva): 10 eurot;
  • Tavaline perioodikaart (30 päeva): 17 eurot;
  • Ettemaksukaart, millele on võimalik laadida 5, 10, 15 või 20 eurot. Ühe sõidu hind ettemaksukaardiga on 60 senti;
  • Ainult valideeritud sõidudokument annab ühistranspordi kasutamise õiguse;
  • Viljandi linnalähiliini üksikpilet kehtib bussi sisenemisest kuni bussist väljumiseni.
Elektroonilisi perioodi- ja ettemaksukaarte müüakse bussides (välja arvatud tipptundidel), Viljandi bussijaamas,  Eesti Posti müügipunktides:  Männimäe Selveris, Centrumis ja aktsiaseltsi MTG Viljandi piirkonna kontoris (Pargi 5B, Viljandi).

Bussiliinide sõidugraafikud leiate aadressilt peatus.ee.

  • Elektroonilisi maksekaarte on võimalik ümber vahetada (näiteks: perioodikaart ettemaksu kaardi vastu), kui on olemas kaardi ostmisel väljastatud ostutšekk.
  • Kaotatud elektroonilise kaardi (ettemaksu summa) kompenseerimine on võimalik ainult kaardi ostutšeki olemasolu korral.