Linna elutööpreemia pälvis Ruuben Rahumets

Viljandi linnavolikogu kinnitas tänavused linna preemiate saajad.

Elutöö preemia pälvis Ruuben Rahumets, kes on 46 aastat töötanud anestesioloogina Viljandi haiglas ja pühendanud oma elutöö viljandlaste tervise hoidmisele ja elude päästmisele. 

Aastapreemiaga pärjati Viljandi Rotary klubi, kelle eestvedamisel valmis 2019. aasta sügisel Lastepargis Eesti suurim pumptrack ehk küürurada, mis sai linna laste ja noorte seas kohe ülipopulaarseks.

Teatripreemia sai Ugala teatri näitleja Vilma Luik kauaaegse südamega tehtud töö eest.

Spordipreemia sai Tiit Aru, kes on üle 40 aasta seisnud Viljandis kergejõustiku arengu eest.

Noore sportlase preemia pälvis noor tennisist Brit Martin, kes on oma vanuseklassi Eesti esinumber ning võitnud mitmeid turniire.

Kultuuripreemia pälvisid XX tantsupeo idee autor ja pealavastaja Vaike Rajaste ning peo muusikajuht Tonio Tamra.

Ettevõtluse edendaja tiitli pälvisid Cleveron AS, kes lisaks kiirele laienemisele pani koos Eesti Ettevõtuskõrgkooliga Mainor aluse Cleveroni Akadeemiale ning Stone House OÜ, kes lisaks oma igapäevasele tegevusele kvaliteetsete kaeve- ja planeerimistööde tegemisel panustab aktiivselt Viljandi kogukonda.

Aasta nooreks otsustati valida Viljandi Gümnaasiumi õpilasesinduse president ja linna noortevolikogu liige Kristiina Uus, tänu kellele sai teoks Gümnasistide Nädal 2019.

Aasta laste- ja noortesõbralikuks ettevõtteks kuulutati Cleveron AS Eestis ainulaadse rakenduskõrghariduse õppekava juurutamise eest Cleveroni Akadeemias.