13.11.20

Viljandi linna 2021. aasta kaasava eelarve hääletus toimub 23. novembri kella 20.00-ni portaalis volis.ee ja Viljandi raekojas. 

 

Link hääletusele

Hääletada saavad kõik vähemalt 16-aastased Viljandi linna elanikud, kellest igaühel on kasutada kolm häält. Elektrooniliseks hääletamiseks tuleb ennast tuvastada mobiil-ID või ID-kaardi abil. Raekojas toimub hääletamine isikut tõendava dokumendi alusel.

Iga hääletusel osalev isik saab hääletada kuni kolme idee poolt.

Hääletuse õnnestumiseks peab vähemalt üks idee koguma 200 häält. Ellu viiakse enim hääli saanud idee.

 

PRESSITEADE

Viljandi Linnavalitsus

20.10.2020

 

Viljandi kaasava eelarve hääletusele läheb 14 ideed.

Täna hommikul kogunenud Viljandi kaasava eelarve ideede hindamiskomisjon otsustas suunata 25 ettepanekust 14 linnaelanike hääletusele.

Linnaarengu peaspetsialist Reet Alev ütles, et ideid oli seinast seina, nii loomingulisi kui praktilisi ning tal on rõõm näha, et aktiivsus ja huvi kaasava eelarve vastu on jätkuvalt olemas. „Tänan kõiki idee esitajaid! Ideedega mõeldi kõigi linnaelanike peale ja ka need ideed, mis 14 hulka ei jõudnud olid vajalikud, kuid komisjon pidi vastavalt volikogu seatud piiridele oma otsuse tegema," selgitas Alev.

Ta kutsub üles linnarahvast nüüd sama aktiivselt ka hääletusel osalema. „Soovin kõigile rahvahääletusele suunatud ideede esitajatele jõudu rahva toetuse leidmiseks," sõnas Alev.

Viljandi kaasava eelarve hääletus toimub 9.– 23. novembrini. Hääletada saavad kõik vähemalt 16-aastased Viljandi linna elanikud, kellest igaüks saab anda toetushääle kuni kolmele erinevale ideele. Et hääletus õnnestuks, peab vähemalt üks ettepanek koguma 200 häält.

Oma hääle saab anda portaalis volis.ee tuvastades end ID-kaardi või mobiil-ID abil ning kohapeal Viljandi raekojas isikut tõendava dokumendi alusel.

2021. aasta kaasava eelarve hääletusel osalevad ideed:

Jakobsoni kooli jalakäijate ala turvaliseks
Keskaegse Viljandi ordulinnuse virtuaaltuur
Kõnnitee Ilmarise tänavale
Linnaruum noortele
Lossimägede teerajad
Männimäe tee tühermaale puude istutamine ja pargi/allee rajamine
Nutikad jalgrattaparklad
Posti tänava kõnnitee emade -ja lastesõbralikuks
Turust Ugalani kõnnitee korda
Ugala väike tiik Vaksali ja Vana-Vaksali tänava vahel
Vana-Kalmistu kiviaia korrastamine
Viljandi lugude hologramm ekraan
Väikelaste mängulinnak Paala järve kaldale
Välijõusaal terviseraja äärde Männimäel

Lähemalt: linnaarengu peaspetsialist Reet Alev, telefon 4354767 / 5286623

Viljandi kaasav eelarve 2021

Taas on aeg koguda ideid, kuidas meie linna 30 000 euro eest paremaks muuta.

Viljandi kaasav eelarve annab võimaluse teha teoks idee, millest tervele linnale kasu tõuseb. Võta kampa oma pere, naabrid ja sõbrad ning arutage, mida teie arvates linnas 2021. aastal ette võtta.

Varasematel aastatel on linnaelanike soovil paremaks saanud Uueveski oru trepid ja jalgtee, Paala järve rand ja lastepargi mänguväljak, puhastatud Paala järve ülemine osa ning rajatud madalseiklusrada Viljandi Huvikooli kõrvale. Mis võiks olla järgmine ühine ettevõtmine?

9. septembril kell 17 toimus Viljandi raekojas (Linnu tn 2) infotund, kus tutvustati kaasavat eelarvet. Link esitlusele pdf

Ideede esitamine algab 11. septembril ja kestab 12. oktoobrini. Ideid saab esitada igaüks kas elektrooniliselt portaalis volis.ee või paberkandjal Viljandi raekojas.

Esitatud ideed vaatab üle linnavalitsuse komisjon, hinnates iga idee vastavust kaasava eelarve reeglitega ja nende teostatavust järgmise kalendriaasta jooksul. Kõik nõuetele vastavad ideed suunatakse hääletusele.

Hääletus toimub 9. - 23. novembrini portaalis volis.ee ja Viljandi raekojas. Hääletada saavad kõik vähemalt 16-aastased Viljandi linna elanikud, kellest igaühel on kasutada kolm häält. Elektrooniliseks hääletamiseks tuleb ennast tuvastada mobiil-ID või ID-kaardi abil. Raekojas toimub hääletamine isikut tõendava dokumendi alusel.

Hääletuse õnnestumiseks peab vähemalt üks idee koguma 200 häält. Ellu viiakse enim hääli saanud idee.

Viljandi linna kaasava eelarve kordViljandi Linnavolikogu 28.06.2018 määrus nr 21 "Viljandi linna kaasav eelarve"

Lähemalt: linnaarengu spetsialist Reet Alev, telefon 435 4767, e-post reet.alev@viljandi.ee