Kaasava eelarve menetlus sügisel 2017

Ajakava:

  1. 18. septembril 2017 kell 17 toimub raekoja II korruse saalis (Linnu tn 2) infotund. Sinna on oodatud kõik, kes plaanivad esitada ettepanekut kaasava eelarve raames, kui ka need, kes soovivad täpsemalt teada saada, mis asi see kaasav eelarve üldse on.
  2. Ideid saab esitada perioodil 18. septembrist kuni 16. oktoobrini elektroonilises infosüsteemis VOLIS või Viljandi Linnavalitsuses.
  3. Linnakodanike hääletus viiakse läbi elektrooniliselt perioodil 15. - 30 novembrini.

Teie tekkinud küsimustele vastab tööpäeviti:

  • Viljandi linnavalitsuse arenguspetsialist Jako Arula, 435 4767, jako.arula[at]viljandi.ee
  • AS Andmevara klienditoe ja teenuste ärisuuna juht Aire Leht, 671 5188, abi[at]andmevara.ee (tehnilised küsimused)

Viljandi kaasava eelarvega seotud õigusaktid:

Mõned soovitused VOLISE kasutamiseks:

  • volis.ee on kõige paremini kasutatav Mozilla Firefoxi, Google Chrome'i, Internet Exploreriga alates versioonist 9, ning ka uuemate Safari versioonidega. Seega uuendage võimaluse korral veebilehitseja versiooni või kasutage teist veebilehitsejat (nt Windows XP puhul kasutada Firefoxi või Chrome).
  • Palun veenduge, et teie arvuti operatsioonisüsteemis on ID-kaardi tarkvara installeeritud ja sertifikaadid uuendatud. Samuti tuleb enamusel veebilehitsejatest ID-tarkvara kasutamine veebilehitseja seadetes lubada („Laiendused" või „Plug-ins").
  • Sisselogimise ja hääletamise – järgselt välja logides ei ole turvanõuete tõttu koheselt uuesti volis.ee kasutamine võimalik. Pikaajalise sisselogimise-järgse volis.ee lehel tegevusetuse järel logitakse kasutaja samuti turvalisuse tagamiseks automaatselt välja. Sellisel juhul tuleks sulgeda kõik veebilehitseja aknad, veebilehitseja taaskäivitada ning siis uuesti süsteemi siseneda.
  • Aidata võib ka veebilehitseja vahemälu tühjendamine, vt siit: https://www.eesti.ee/est/teemad/kodanik/riigiportaali_abi/veebilehitseja_vahemalu_tuhjendamine
  • Tehniliste probleemide jätkumisel andke sellest teada abi@andmevara.ee ja mida täpsemalt kirjeldate probleemi tekkimise kohta ja kasutatud arvutitarkvara (operatsioonisüsteem, veebilehitseja ja selle versiooninumber), seda kiiremini saame teid abistada.